8 favoritů pro zvětšení objemu vlasů

17. května 2008 v 8:31 |  beuty
8 favoritů pro zvětšení objemu vlasů
Natáčky
Zvlněné kadeře vždy napomohou většímu objemu. Nemusí to být však bezpodmínečně trvalá. Nové přípravky na vytvoření objemných vln používají jen málo chemie, pomocí nich lze vytvořit měkké vlny anebo docílit toho, že vyfénované vlasy lépe drží.
Objemový efekt funguje nejlépe na krátkých až středně dlouhých vlasech a vydrží až osm týdnů. Další možností jsou natáčky. Kdo chce docílit jemného zvlnění a jen o trochu většího objemu, může to zkusit s natáčkami velikosti XXL.
Lak na vlasy
Jednoduchou pomůckou je lak na vlasy. Musíte ho však používat správně. Většina žen si jím bez rozmyslu nastříká celou hlavu, a to je chyba. Lak se totiž na vlasech rozprostře jako síť a vlasy připlácne. Mnohem lepší je jemně nadzvedávat pramínek po pramínku a lak stříkat zespodu.
Máte-li delší vlasy, je ideální se předklonit, sehnout hlavu a vlasy nalakovat zezdola a potom se zase vrátit zpátky.
Tupírovací hřeben
Jde sice o pozůstatek ze 60.let, je však nesmírně funkční. Hlavně netupírujte všechny vlasy u temene hlavy, vytvořila byste tak efekt cukrové vaty, a ten působí nepřirozeně. Lepší je svrchní vlasy sepnout pomocí skřipce a natupírovat až vlasy pod nimi, lehce je pak pročísnout a nakonec fixovat přelakováním. Vlasy jsou tímto způsobem takříkajíc podepřeny zespoda. Vlasy netupírujte každý den, příliš by je to namáhalo.
Výživná vzpruha
Je k dostání ve spreji nebo jako gel a obsahuje látky podobné těm, z nichž jsou složeny vlasy, jako keratin nebo aminokyseliny. Tyto látky zakotví na problematických zónách vlasu a odpovídajícím způsobem ho posílí. Existují také přípravky reagující na teplo. Obsahují látky, které aktivují až po zahřátí fénem.
Mají dvojí funkci. Jednak slouží jako štít chránící před horkem fénu a zároveň vlasové vlákno posilují.

Fén

Zběsilým fénováním ze strany na stranu vlasy sice usušíte, ale na objemu jim tak vůbec nepřidáte. Rozumnější je si vlasy u temene hlavy sepnout nahoru a nejprve vysušit vlasy pod nimi. Přitom jednotlivé partie oviňte kolem kulatého kartáče a vyfoukejte je teplým vzduchem fénu. S krycími vlasy naložte obdobně. Na závěr všechny vlny ve vlasech pročešte kartáčem.
Pramínky
Pramínky nejsou jen pěkným ozvláštněním vlasů, starají se také o zvětšení objemu. Důvod je jednoduchý. Chemickým působením struktura vlasů trochu zhrubne, a to dává vzniknout bohatému účesu. Svými přirozenými tříslovinami vlasy posilují. V případě zplihlé hřívy stojí za pokus hena. Je k dostání dokonce v bezbarvém provedení a také jako výživný vlasový šampon.
Šampon na zvětšení objemu vlasů
Obsahuje intenzivní účinné látky, jako jsou proteiny nebo ceramidy, které se kolem povrchu vlasu obalí, a ten pak působí načerchající. Dobré je použít čas od času také peelingové šampony. Osvobodí vlasy od zbytků pěstících stylingových produktů, které způsobují, že vlasy vypadají zplihle. Také výrobky typu dva v jednom, které spojují šampon a přípravek na rozčesání, vlasy zatěžují. Samozřejmě na úkor objemu.
Pivo a spol.
Také příroda má ve svém repertoáru něco na jemné vlasy. Například minerálku. Po umytí hlavy jí vlasy polijte a vypláchněte tak poslední zbytky šamponu, které by je mohly zatěžovat. Už skoro evergreenem se stalo pivo.
Po umytí vlasů si na vlasy místo přípravku na rozčesání nalijte obsah jedné láhve piva. Chmel dodá vlasům na objemu a lesku. Nebojte se! Vůně piva se vytratí dříve než se vyfénujete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
logo

stáhnout mp3